Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Pasaulį apkeliavusios lietuviškosios „Godos“ – Bylefeldo festivalio scenoje

Sukurta 2017.07.21 / Atnaujinta 2017.07.21 17:07
  Pasaulį apkeliavusios lietuviškosios „Godos“ – Bylefeldo festivalio scenoje

  Liepos 27 dieną Kauno šokio teatras „Aura“ (Lietuva) tarptautinio šokio festivalio „Tanzfestival Bielefeld“ žiūrovams pristatys dviejų dalių šokio spektaklį „Godos“ (chor. Anne Ekenes, Pia Holden , Birutė Letukaitė).

  Kauno šokio teatro „Aura” draugystė su šiuo festivaliu prasidėjo dar 2006 metais, kuomet trupė parodė spektaklius „Aseptinė zona arba Lietuviškos sutartinės“ ir „Extremum mobile“. 2014 metais Bielefeldo publikai buvo pristatytas spektaklis „Melancholijos dėžute“(chor. Johannes Wieland).

  Šį sykį trupė atvyksta su spektakliu, kuris po premjeros akimirksniu pelnė pripažinimą ne tik gimtojoje šalyje, bet ir užsienio scenose. Spektaklis “Godos” buvo bisais sutiktas publikos Jungtinėse Amerikos Valstijose, Italijoje, Norvegijoje, Turkijoje. Netrukus “Godos” keliaus į Miunsterį, Turiną, Liubliną ir Krokuvą, galiausiai į Kalkutą tolimojoje Indijoje, į „Dance Bridges Festival“.

  Spektaklio pavadinimui pasirinktas žodis „godos“ nebevartojamas kasdienėje lietuvių kalboje. Trumpiausias žodžio “godos” paaiškinimas – moters širdies daina. Žymios lietuvių choreografės Birutės Letukaitės ir dviejų choreografių iš Norvegijos sukurtame spektaklio pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos.

  Kauno šokio teatras „Aura“ – tai šiuolaikinio šokio raišką Lietuvoje puoselėjantis teatras. „Aura“ 1995 m. įregistruota kaip Kauno miesto teatras, kuriam žymi choreografė Birutė Letukaitė vadovauja iki šiol.

  Per savo gyvavimo metus teatras kūrė ir formavo Lietuvos šiuolaikinio šokio „veidą“, išugdė ne vieną profesionalų šokėją, papildžiusį pasaulinę šokio padangę. „Aura“ nuolatos dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, užsienio ir Lietuvos choreografais, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais.

  Kaune jau 27-erius metus organizuojamas tarptautinis šokio festivalis „Aura“ tapo neatskiriama Kauno miesto kultūros dalimi. „Aura“ reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį šokį daugelyje užsienio valstybių ir nuolat inovatyviomis idėjomis papildo šokio pasaulį.

  FOTO Trine Sirnes

  Šokio spektaklis GODOS (chor. Birutė Letukaitė, Anne Ekenes, Pia Holden), Tanzfestival Bielefeld, Vokietija

  Kada: Liepos 27 d., 20:30 val.

  Kur: TOR 6 THEATERHAUS, Hermann-Kleinewächter-Straße 4, 33602 Bylefeldas, Vokietija

  www.aura.lt

  www.dancefestival.lt

  Naujienlaiškio prenumerata