Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Paminėtas Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis

Sukurta 2016.09.13 / Atnaujinta 2016.09.15 12:41
  Paminėtas Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis

  Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-erių metų sukaktis rugsėjo 10 dieną paminėta Badene-Viurtemberge. Pagrindinę kalbą renginyje sakė už skaitmeninę ekonomiką atsakingas Europos Komisijos narys Güntheris Oettingeris. Tris šimtus iškilmingo minėjimo dalyvių taip pat pasveikino Europos Parlamento vicepirmininkas Raineris Wielandas, Badeno-Viurtembergo teisingumo ir Europos reikalų ministras Guido Wolfas, renginio organizatorius Lietuvos garbės konsulas Badene-Viurtemberge Wolfgangas von Stettenas, jo sūnus Bundestago narys Christianas  von Stettenas ir Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis. 

  Savo kalboje ambasadorius D. Matulionis padėkojo W. von Stettenui už jo svarų indėlį Lietuvos laisvės byloje ir ilgametę veiklą atstovaujant Lietuvos interesams Vokietijoje. 

  „Lietuvos istorijoje niekuomet neturėjome tokio glaudaus bendradarbiavimo ekonomikos ir saugumo politikos srityse“, – pažymėjo Lietuvos atstovas.

  Ambasadorius taip pat akcentavo sustiprėjusį Lietuvos energetinį saugumą prie kurio savo veikla kuriant Europos energetikos sąjungą ypač daug prisidėjo energetikos komisaro pareigas 2010–2014 metais ėjęs G. Oettingeris.

  Šventiniai renginiai Stetteno pilyje prasidėjo jau rugsėjo 9 d. „Vilko vaikams“ skirtos parodos atidarymu, kurią surengė Rytų Prūsijos muziejus Liuneburge. Atidarant parodą buvo pristatyta fotografės Claudia Hinermann knyga „Vilko vaikai“, kurioje publikuojami ir Sonya Winterberg tekstai.

  Rugsėjo 10 d. vyko Lietuvos ir Vokietijos santykiams skirtas diskusijų forumas, kuriame kalbėjo Lietuvos Seimo narys Emanuelis Zingeris, pirmasis Estijos ambasadorius Vokietijoje Tiitas Matsulevitsas, buvęs Latvijos diplomatinis atstovas Andrejus Urdze, W. von Stetteno biure Bundestage dirbęs Osvaldas Markevičius ir 1976–2009 m. Bundestago narys Gertas Weißkirchenas. Renginyje koncertavo Štutgarto  lietuvių bendruomenės tautinis kolektyvas.

  Vokietija niekada nepripažino Lietuvos okupacijos ir diplomatinius santykius su Baltijos valstybėmis atkūrė 1991 m. rugpjūčio 28 d.

  Naujienlaiškio prenumerata