Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Muzikinis "Hanzos kelias" pasieks Rostoką

Sukurta 2018.06.20 / Atnaujinta 2018.06.21 12:32
  Muzikinis "Hanzos kelias" pasieks Rostoką

  Tarptautinis muzikos ir edukacijos projektas „Hanzos kelias: muzikinė kelionė po bendrą praeitį“, kurį šiais metais šešiose Europos šalyse įgyvendina senosios muzikos ansambliai „Canto Fiorito“ (Lietuva) ir „Musica Antiqua Salzburg“ (Austrija), bendradarbiaudami su muzikos produkcijos kompanija „ERP“ (Estija) pasieks Rostoką.

  Birželio 21 d. 17 val. Rostoko muzikos ir teatro akademijos Vargonų salėje (Orgelsaal Hochschule für Musik und Theater) įvyks koncertas, o jo išvakarėse, birželio 20 d. 20 val. Rostoko  aikštėje Doberaner Platz muzikantai ir dainininkai surengs flash-mob. Šie renginiai pristatomi 38-ųjų tarptautinių  Hanzos dienų programoje.

  Negalinčius atvykti į koncertą kviečiame klausytis tiesioginės jo garso transliacijos per nemokamą specialią programėlę „ERP Live“.

  „Hanzos kelias“ yra Europos Komisijos programų „Kūrybiška Europa“ ir „2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai“ projektas, kurio sumanytojai ir vadovai – Rodrigo Calveyra ir Renata Dubinskaitė.

  „Hanzos kelias“ – tai muzikinė kelionė laiku ir erdve. Specialiai parengtoje koncertinėje programoje pristatomi XVI–XVII a. kompozitoriai iš Hanzos šalių nuo Anglijos iki Baltijos kraštų. Programą sudaro renesanso polifoninės muzikos perlai, sukurti tokių meistrų kaip Williamas Byrdas, Thomas Tallis, Orlando di Lasso ar Janas Pieterszoonas Sweelinckas, iškilūs baroko seconda prattica muzikos pavyzdžiai, tokie kaip Heinricho Schützo, Bartłomiejaus Pękielio bei Tarquinio Merulos kūriniai, nepamirštant ir Venecijos polichoralinės tradicijos Hieronymo Praetoriuso ar Giovanni Battista Cocciolos kūryboje. Penkis ansamblio Canto Fiorito“ daininkų balsus lydės „Musica Antiqua Salzburg“ istoriniai pučiamieji instrumentai ir vargonų basso continuo.

  Hanzos sąjunga buvo Šiaurės Vokietijos, Prūsijos ir Livonijos miestų prekybinė bei politinė sąjunga. Nuo 1300 iki 1700 m. Hanzos sąjungos jūrinė prekyba vyko Šiaurės ir Baltijos jūromis nuo Londono iki Talino – tai sudarė puikias sąlygas komerciniams ir kultūriniams mainams tarp daugybės Europos šalių, įskaitant ir Lietuvą. Pasitelkiant plačiai žinomą istorinį Hanzos sąjungos fenomeną, šiuo projektu siekiama paskatinti šiuolaikinės visuomenės domėjimąsi senąja Europos kultūra, plėsti senosios muzikos klausytojų auditoriją, ypatingą dėmesį skiriant vaikams ir jaunimui.

  Koncertų metu bus rodoma vaizdo projekcija su XVI–XVII a. istoriniais Hanzos miestų vaizdais ir vaikų bei jaunimo meno kūriniais, sukurtais remiantis istoriniais šaltiniais.

  Planuojamos ir kitos edukacinės ir auditorijos įtraukimo veiklos – interaktyvios prezentacijos vaikams apie Hanzos sąjungą mokyklose; senosios muzikos meistriškumo kursai studentams bei atviros repeticijos muzikos mokiniams ir jų mokytojams; tiesioginė koncertų garso transliacija per specialią programėlę išmaniesiems telefonams „ERP Live“ ir ansamblių „flash-mob“ pasirodymai viešosiose miestų erdvėse.

  Kiti „Hanzos kelio“ koncertai ir edukacinės veiklos numatytos liepos 13 d. Tartu, festivalyje „Glasperlenspiel“; lapkričio 4 d. Braitone, Tarptautiniame senosios muzikos festivalyje; lapkričio 25 d. Rygoje, J. S. Bacho kamerinės muzikos festivalyje ir lapkričio 28 d. Vienoje, Tarptautiniame muzikos festivalyje „Jeneusse“.

  Daugiau informacijos: www.cantofiorito.lt; www.haneaticway.eu; https://www.hanse.org/en/hanseatic-days/hanseatic-day-2018-in-rostock/

  Naujienlaiškio prenumerata