Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Miunchene surengta diskusija apie Holokaustą Lietuvoje

Sukurta 2017.03.17 / Atnaujinta 2017.03.17 17:00

Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis kovo 16 dieną Miunchene pasakė kalbą renginyje apie Holokaustą Lietuvoje. Renginį tarptautinės savaitės prieš rasizmą proga inicijavo Nacionalsocializmo dokumentacijos centras, bendradarbiaudamas su Žydų muziejumi ir Lietuvos garbės konsulu Benjaminu Wittstocku. Diskusijoje dalyvavo knygos „Mūsiškiai“ autoriai Rūta Vanagaitė ir Efraimas Zuroffas.

D. Matulionis apgailestavo, kad nacių organizuotame Lietuvos žydų sunaikinime dalyvavo ir jų lietuviai talkininkai. Jis pažymėjo, kad garbingas santykis su tamsiais praeities įvykiais nėra lengvas, bet Lietuvoje nuo Nepriklausomybės atkūrimo padaryta didelė pažanga.

„Sovietų okupacijos metais buvo stengiamasi nutylėti Holokaustą, kalbėta tik apie žuvusius „sovietų piliečius“, todėl atkūrus Nepriklausomybę daug kam buvo sunku priimti paaiškėjusius faktus. Lietuva laikosi nuomonės, kad atviras, objektyvus ir garbingas santykis su savo istorija yra brandžios visuomenės ir stiprios valstybės ženklas“, – sakė Lietuvos diplomatas.

Jis taip pat pabrėžė, kad svarbu prisiminti ir žydus gelbėjusius žmones, kurie dėl to rizikavo savo pačių gyvybe. Į Yad Vashem Pasaulio tautų teisuolių sąrašą už žydų gelbėjimą įtrauktas 891 asmuo iš Lietuvos. Ambasadoriaus teigimu, pastaruoju metu Lietuvos Vyriausybė skiria didelį dėmesį įamžinti šį tragišką ir sudėtingą Lietuvos istorijos puslapį. Prie atminties kultūros vystymo prisideda ir tokios iniciatyvos, kaip Vilniuje ir kitose Lietuvos vietose įrengiami „Atminimo akmenys“, Holokausto Lietuvoje temai pasirodančios knygos.

Naujienlaiškio prenumerata