Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos ekonominis potencialas pristatytas forume Miunchene

Sukurta 2017.03.08 / Atnaujinta 2017.03.08 14:14
  Lietuvos ekonominis potencialas pristatytas forume Miunchene

  2017 m. kovo 6 d. Miunchene vyko Baltijos šalių ekonomikos forumas „Vokietijos ir Baltijos šalių dialogas“, kurio metu ūkio viceministrė Rugilė Andziukevičiutė Buzė pristatė Lietuvos ekonominį potencialą. Jis  pabrėžė, kad Lietuva nuo 2019 m. bus EBPO nare ir šiuo metu atlikta ir atliekama daug teigiamų verslui reformų Lietuvoje, mažinama biurokratija, kuriama palanki investuotojams Lietuvoje aplinka. 

  Ūkio viceministrė Rugilė Andziukevičiutė Buzė savo apsilankymo Vokietijos Bavarijos žemėje metu taip pat susitiko su Bavarijos ekonomikos, žiniasklaidos, energetikos ir technologijų valstybės sekretoriumi Franz Josef Pschierer. Susitikimo metu Bavarijos valstybės sekretorius pasidžiaugė, kad praėjusiais metais,  Bavarijos verslo delegacijos vizito metu Lietuvoje, užmegzti kontaktai puoselėjami ir gausi Lietuvos delegacija lankosi Miunchene. 

  Valstybės sekretorius išreiškė pageidavimą ir toliau gilinti diskusijas bei bendradarbiavimą skaitmeninimo sektoriuje. Bavarijoje įsteigtos 6 bendradarbiavimo skaitmeninimo tematika platformos: pramonė 4.0, mobilumas, kibernetinis saugumas, skaitmeninė energetika, skaitmeninė medicina bei skaitmeninimas kultūroje, moksle, švietime. Valstybės sekretorius taip pat atkreipė dėmesį, kad Bavarijoje įsteigti 7 startuolių centrai. Vokiečiai kvietė aktyviau keistis mokslininkų ir studentų delegacijomis. Valstybės sekretorius taip pat pažymėjo, kad svarbiausi Bavarijos prekybos partneriai yra JAV ir Didžioji Britanija. Bavarai su nerimu laukia tolesnių įvykių dėl Brexit, tikisi bendros ES pozicijos šiuo klausimu bei rengia planus kaip atkreipti verslo dėmesį Didžiojoje Britanijoje į galimybes investuoti Bavarijoje.

  Baltijos šalių ekonomikos forume taip pat dalyvavo  Estijos ekonomikos ir komunikacijos viceministras Viljar Lubi, Latvijos žemės ūkio ministras Duklavs ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) vykdantysis valdybos narys Florian Schröder. Jo dalyviai diskutavo apie skaitmeninimo svarbą verslui, dualinio mokymo įtaką kvalifikuotos darbo jėgos rengimui, sankcijų Rusijai  įtaką ES šalių eksportui, atsakinėjo į žurnalistų ir verslininkų užduodamus klausimus.

  Renginio tikslas buvo pristatyti Lietuvą, Latviją ir Estiją kaip Baltijos regiono šalis bei galimybes Vokietijos verslui jose investuoti arba atrasti verslo partnerius. Forumo metu taip pat vyko atskiri seminarai skirti informacinių ir komunikacinių technologijų pristatymui bei inžinerinės pramonės Baltijos šalyse plėtros galimybių apžvalgai. Baltijos šalių verslininkai taip pat turėjo galimybes surasti partnerius atskirai organizuotouose dvišaliuose susitikimuose.

   

  Naujienlaiškio prenumerata