Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Lietuvių iliustratoriai dalyvauja festivalyje „Berlyno knygų salos“

Sukurta 2017.05.10 / Atnaujinta 2017.05.10 14:48
  Lietuvių iliustratoriai dalyvauja festivalyje „Berlyno knygų salos“

  Gegužės 10 - 19 dienomis vyks Berlyno vaikų ir jaunimo kultūros asociacijos „Kulturkind“ organizuojamas literatūros festivalis "Berlyno knygų salos" (vok. k. „Berliner Bücherinseln“) Šiais metais jau aštuntąjį kartą vyksiančiame renginyje didžiausias dėmesys skiriamas į Baltijos šalims ir jų autoriams. Lietuvą šiais metais atstovauja Kęstutis Kasparavičius, Sigutė Chlebinskaitė ir Ieva Babilaitė, jų dalyvavimą dalinai remia Lietuvos kultūros institutas.

   

  Festivalyje taip pat dalyvauja Kristina Andres (Vokietija), Rūta Briede (Latvija), Regina Kehn (Vokietija), Ute Krause (Vokietija), Regina Lukk-Toompere (Rusija), Anita Paegle (Latvija), Juris Petraškevičs (Latvija), Ulla Saar (Estija), Kertu Sillaste (Estija), Piotr Socha (Lenkija) ir Barbara Steinitz (Vokietija).

  Šių metų "Berliner Bücherinseln" moto – „Vaikai atranda knygas“ (vok. Kinder entdecken Bücher). Pasak organizatorių, tai - puiki proga pradinių klasių moksleiviams ne tik susipažinti su literatūros svarba, pažinti autorius bendraujant bei kuriant kartu su jais, bet taip pat sužinoti apie kai kuriems dar menkai pažystamą Baltijos šalių kultūrą. Kartu su Humboldt biblioteka, Kulturkind asociacija festivalyje pristatys vaikų knygų iliustracijų parodą, kurios tema - „Įvairovė“ (vok. Vielfalt). Renginio bei meninių dirbtuvių metu bus skaitoma dvejomis kalbomis, taip siekiama ugdyti jaunųjų skaitytojų interkultūrinę patirtį.

  Apie autorius:

  Rašytoja bei iliustratorė Ieva Babilaitė (1973) - viena universaliausių Lietuvos kūrėjų, studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Menininkė yra IBBY (International board on books for young people) bei Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Autorė rašo bei iliustruoja istorijas suteikdama joms gilią prasmę ne tik žodžiais, bet ir geometrinėmis figūromis, naudodama skirtingų rūšių popierių meninei išraiškai įvairinti, eksperimentuodama grafikos ir spausdinimo galimybėmis. Ieva Babilaitė iliustravo daugiau nei dešimt knygų, keletai jų tekstus parašė pati autorė.

  Viena ryškiausių Lietuvos knygos apipavidalintojų Sigutė Chlebinskaitė (1977) mokėsi grafikos Vilniuje bei Prahoje. Aktyviai dalyvauja Vilniaus knygų mugės organizavime taip pat yra Vilniaus dailės akademijos leidyklos dailininkė. Chlebinskaitė yra daugelio knygos menui skirtų Lietuvos bei užsienio projektų sumanytoja ir organizatorė: 2001-aisiais ji įkūrė Knygų šalies kūrybinę studiją „Tu gali sukurti knygą“, supažindinančią šeimas su įvairiais knygų istorijos etapais: raštu ant molio lentelių, ksilografinėmis knygomis, sulankstomomis bei iškiliais paveikslėliais knygutėmis; kaligrafija, Brailio raštu, ekslibrisų spausdinimu bei knygrišyba, fotografijos įtaka knygos raidai.

  Kęstutis Kasparavičius (1954) nuo 1984 dirba iliustratoriumi bei yra vienas populiariausių šio žanro atstovų Lietuvoje, jo piešiniai pasirodė 60yje knygų išverstų į 27 kalbas. Mokėsi Čiurlionio menų mokykloje bei Vilniaus Dailes akademijoje. K. Kasparavičiaus iliustracijose galima išvysti švelnias bei melancholiškas spalvas, subtilų humorą bei vaizdingas, fantaziją su realybe alternuojančias kompozicijas, kuriose jis skiria itin didelę svarbą detalėms.

  Daugiau apie festivalį skaitykite: http://www.berliner-buecherinseln.de/

  Naujienlaiškio prenumerata