Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Lietuvių filmai - Liubeko kino festivalyje "Nordische Filmtage"

Sukurta 2016.10.27 / Atnaujinta 2016.10.27 13:38

Lapkričio 2-6 dienomis vyks  58-asis Liubeko kino festivalis "Nordische Filmtage", kurio programoje bus pristatyti naujausi Šiaurės šalių regiono filmai. Šiemet Vokietijos kino mylėtojai turės galimybę pamatyti net penkis filmus iš Lietuvos.

Jaunosios kartos režisierius Andrius Blaževičius pristatys  vaidybinį filmą „Šventasis“. Lietuvą atstovaus ir tarptautinių režisierių Anne Magnussen ir Pawel Debski anima-dokumentinis filmas „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“.  Festivalyje dalyvaus filmo prodiuserė Živilė Gallego ir aktorius Justas Valinskas.

Festivalio organizatorių dėmesį taip pat patraukė dokumentinis režisierių Maximilien Dejoie ir Virginijos Vareikytės filmas „Aš už tave pakalbėsiu“,  taip pat trumpametražiai jaunosios kartos režisierių darbai - Austėjos Urbaitės „Tiltai“ bei Lauryno Bareisos „Kupranugaris“.

1956 metais inicijuotas kino festivalis "Nordische Filmtage" yra vienintelis kino festivalis Europoje pristatantis Šiaurės Europos kiną. Kiekvienais metais jame rodomi vaidybiniai bei dokumentiniai filmai iš Norvegijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos, vyksta seminarai, diskusijos, koncertai. Festivalį remia Liubeko miestas bendradarbiaujant su Skandinavijos ir Baltijos šalių filmų centrais, institutais ir fondais.  Kiekvienais metais kūrėjai apdovanojami įvairių kategorijų premijomis. 1997 metais "Kirchlicher Filmpreis Interfilm" premija atiteko režisieriaus Algimanto Puipos filmui "Vilko dantų karoliai".

Naujienlaiškio prenumerata