Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva ir Vokietija: Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-mečiui atminti

Sukurta 2018.10.24 / Atnaujinta 2018.10.24 12:34

Daugelyje Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos kraštų lapkričio 11-oji – Pirmojo Pasaulinio karo paliaubų data – kasmet minima kaip Atminties diena. Šia proga Lietuvos Respublikos ambasada maloniai kviečia į susitikimą ir diskusiją su Hamburgo universiteto Šiaurės Rytų Europos vokiečių kultūros ir istorijos instituto direktoriumi, Vokiečių-lietuvių forumo pirmininku prof. dr. Joachim Tauber ir kultūros geografu, Vilniaus istorijos knygos „Vilnius – savas ir svetimas“ autoriumi dr. Laimonu Briedžiu (Vankuveris, Kanada).

Renginys vyks 2018 m. lapkričio 5 d. 18:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne (Charitestr. 9, 10117 Berlin)

Prieš šimtą metų Europai lapkričio 11-oji buvo vilties diena. Netvirta 1918-ųjų metų taika buvo lemtinga visai Europai, nors Lietuvoje, kaip ir Vokietijoje, karo pabaigos atmintį stumia užmarštin kiti istoriniai tų metų įvykiai. Kviečiame į diskusiją apie šiuos Lietuvai bei Vokietijai reikšmingus metus ir apie tai, kaip šis pasaulinės istorijos kontekste išsiskiriantis laikotarpis sujungė skirtingų Europos valstybių, kultūrų ir žmonių likimus. Vienu tokių bendratautinių sąsajų ir kryžkelių centru tapo Vilnius, kurio visa praėjusio šimtmečio istorija gali būti rašoma kaip “europietiško likimo” miesto kanonas. Renginio svečiai papasakos apie Pirmojo Pasaulinio karo atgarsius iš Vilniaus Lietuvoje ir Vokietijoje,  pristatys vokiečių kario-rašytojo Paul Monty Vilniaus kelionių apybraižų rinkinio „ Wanderstunden in Wilna“ lietuvišką vertimą “Vilniaus kelrodis: 1918-ųjų miesto veidas”.

Prašome registruotis į renginį el. paštu [email protected] iki 2018 m. lapkričio 5 d. 12:00 val. Atvykstant į Lietuvos Respublikos ambasadą Berlyne reikia turėti asmens dokumentą.

Naujienlaiškio prenumerata