Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Leipcigo knygų mugėje ambasadorius D. Matulionis pabrėžė bendradarbiavimą su Vokietija saugumo politikoje

Sukurta 2017.03.27 / Atnaujinta 2017.03.27 15:18
   Leipcigo knygų mugėje ambasadorius D. Matulionis pabrėžė bendradarbiavimą su Vokietija saugumo politikoje
   Leipcigo knygų mugėje ambasadorius D. Matulionis pabrėžė bendradarbiavimą su Vokietija saugumo politikoje

   Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis kovo 23 dieną Leipcigo knygų mugėje pasisakė diskusijoje apie Europos saugumo politikos iššūkius. Kartu su Vokietijos krikščionių demokratų (CDU) politiku Lietuvos garbės konsulu Badeno Viurtembergo federalinėje žemėje prof. dr. Wolfgangu baronu von Stettenu jie aptarė Vokietijos karių dislokavimą Lietuvoje, santykius su Rusija, Europos kaimynystės politiką ir ES ateities klausimus.

    

   Diskusiją „Quo vadis, Europa? Užsienio ir saugumo politikos iššūkiai iš baltiškos perspektyvos“ moderavo  „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ užsienio naujienų redaktorius Reinhardas Veseris.

   Ambasadorius D. Matulionis pabrėžė, kad Lietuvoje Vokietijos kariai buvo sutikti labai palankiai.

   „NATO sprendimas dislokuoti pajėgas Baltijos valstybėse parodė, kad  saugumas yra nedalomas ir visos aljanso narės traktuojamos vienodai. Tai solidarumo ženklas, kurį labai vertina ne tik Lietuvos vyriausybė, bet ir visuomenė“, – sakė D. Matulionis. Ambasadoriaus teigimu, Lietuva ne tik kliaunasi NATO saugumo garantijomis, bet ir pati daro viską, kas būtina savo gynybiniam pajėgumui didinti. „Lietuva 2018 m. planuoja gynybai skirti 2,07 proc. BVP“, –  pažymėjo Lietuvos diplomatas.

   D. Matulionis teigė, kad Rusijos pažeidžiant tarptautinę teisę ir sienų neliečiamumo principą įvykdyta  Krymo okupacija ir agresija Rytų Ukrainoje negalėjo likti be atsako. Anot ambasadoriaus, nors dialogas su Rusija yra reikalingas, jis neturi sudaryti įspūdžio, jog  užmirštami Rusijos padaryti veiksmai ir grįžtama prie įprastos darbotvarkės. Lietuvos diplomatas taip pat pasisakė už europinės perspektyvos suteikimą to siekiančioms ES Rytų partnerėms.

   Kalbėdamas apie ES ateitį ambasadorius priminė ES reikšmę, užtikrinant taiką, saugumą ir gerovę Europoje. D. Matulionio teigimu, šiuo metu reikalinga konsoliduoti ES veiksmus ir užtikrinti šalių narių vienybę. Lietuva laikosi konstruktyvios pozicijos dėl bendros užsienio gynybos politikos stiprinimo, geresnės išorinių ES sienų apsaugos, pasisako už sklandų Šengeno erdvės ir euro zonos veikimą. Ambasadorius pastebėjo, kad dėl didelių ekonominių skirtumų tarp šalių narių būtų per ankstyva kalbėti apie mokesčių ir socialinės apsaugos sistemų suvienodinimą.

   Prof. dr. W. baronas von Stettenas priminė istorinę Vakarų valstybių atsakomybę, atstatant neteisėtai panaikintą Lietuvos nepriklausomybę. Jis pabrėžė vieningą ir nuoseklią Lietuvos politinių partijų laikyseną įgyvendinant euroatlantinę integraciją ir sėkmingą Baltijos valstybių politiką suvaldant finansų krizę. Politikas pasisakė už Vokietijos gynybinių pajėgumų stiprinimą, kartu išlaikant dialogą su Rusija ekonomikos, mokslo ir kultūros srityse. Prof. dr. W. baronas von Stettenas daugiau kaip 10 metų vadovavo 1991 m. Vokietijos Bundestage įsteigtai Vokietijos ir Baltijos valstybių draugystės grupei ir svariai prisidėjo atkuriant Baltijos valstybių diplomatinius santykius su Vokietija, aktyviai rėmė jų narystę ES ir NATO.

   Naujienlaiškio prenumerata