Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Leipcige atidaroma tekstilės ir tapybos paroda „Oximora“

Sukurta 2017.02.20 / Atnaujinta 2017.02.20 18:45
  Leipcige atidaroma tekstilės ir tapybos paroda „Oximora“

  Vasario 25 dieną Leipcige atidaroma lietuvių ir vokiečių menininkų darbų paroda „Oximora“. Lietuvai šioje parodoje atstovauja Nacionalinės premijos laureatės Laimos Oržekauskienės, Monikos Žaltauskaitės Grašienės, Bronės Gideikaitės, Linos Jonikės, Ingos Likšaitės ir Almyros Weigel kūriniai. Parodoje taip pat bus galima susipažinti su 1972 metais įsikūrusios vokiečių dailininkų ir rašytojų grupės „Berliner Malerpoeten“ darbais.

  Šią grupę inicijavo lietuvių kilmės Vokietijos poetė ir dailininkė Aldona Gustas, subūrusi tokius garsius kūrėjus kaip Nobelio premijos laureatas Günter Grass, Günter Bruno Fuchs, Roger Loewig, Christoph Meckel, Arthur Märchen, Kurt Mühlenhaupt, Karl Oppermann, Oskar Pastior, Robert Wolfgang Schnell, Wolfdietrich Schnurre, Friedrich Schröder-Sonnenstern, Joachim Uhlmann ir Hans-Joachim Zeidler.

  Parodos kuratoriai John Colton (Berlynas) ir Virginija Vitkienė (Kaunas) parodoje oksimoronų principu sujungs skirtingų istorinių perspektyvų, laikmečių, skirtingų kartų ir išraiškos menininkų kūrinius. Meno kūriniai parodoje bus derinami su viena kitai prieštaraujančiomis sentencijomis. Parodos žiūrovai taip pat bus kviečiami dalyvauti paradoksalaus naratyvo kūrime.

  Ši paroda, kuri veiks iki kovo 30 dienos, yra Lietuvos dalyvavimo Leipcigo knygų mugėje svečio teisėmis kultūrinės programos dalis. Projekto iniciatoriai ir įgyvendintojai – Geothes institutas Vilniuje bei Lietuvos kultūros institutas.

  Naujienlaiškio prenumerata