Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lauryno Katkaus kūrybos pristatymai Liuneburge ir Bremmene

Sukurta 2017.05.10 / Atnaujinta 2017.05.10 14:46
    Lauryno Katkaus kūrybos pristatymai Liuneburge ir Bremmene

    Rašytojas, eseistas ir vertėjas Laurynas Katkus Vokietijoje pristatys naujausią esė „Moskauer Pelmeni“ (Maskvos koldūnai), kurią išeido Leipziger Literaturverlag, iš lietuvių kalbos vertė Claudia Sinnig. Pristatymai vyks gegužės 10 dieną Nord-Ost institute Liuneburge bei ketvirtadieni gegužės 11 dieną Europa-Punkt centre Brėmene. Šį rašytojo turą Šiaurės Vokietijoje dalinai remia Lietuvos kultūros institutas.

    Esė „Moskauer Pelmeni“ autorius apmąsto lietuvių ir rusų santykius, svyruojančius tarp meilės ir neapykantos sovietmečio Vilniuje ir šiandien. Laurynas Katkus kalba apie rusiškojo mąstymo bei kultūros įtaką Lietuvoje, jo asmeninius santykius su rusų rašytojais bei intelektualais. Lietuvoje dar prieš Ukrainos krizę išleista knyga sukėlė didelį susidomėjimą, Rusiškojo mentaliteto nesuprantantiems Vakarams šis kūrinys tampa vis aktualesnis. Knygą pristatys Dr. Joachim Tauber (Liuneburge) bei Dr. Ulrike Huhn (Brėmene).

    Laurynas Katkus gimė 1972 m. Vilniuje, ten studijavo lituanistiką. Literatūros studijas vėliau tęsė Leipcige ir Berlyne, yra gavęs ne vieną stipendiją. Yra eilėraščių ir esė rinkinių, romano „Judantys šešėliai“ autorius, lietuviškų apsakymų rinktinės „Troleibuso istorijos“ sudarytojas. Į lietuviu kalbą išvertė Friedricho Holderlino, Peterio Handkės, Walterio Benjamino, Susan Sontag, Ernsto Jungerio, Etgaro Kereto ir kitų autorių kūrinius, taip pat ir Octavio Paz, Lutz Seiler, Jan Wagner, Aleš Šteger poezijos rinkinius.  Lauryno Katkaus kūriniai yra išversti į anglų, vokiečių, slovėnų, lenkų, latvių, rusų, švedų, arabų, vengrų, prancūzų, ispanų, bengalų. Šiuo metu Laurynas Katkus yra laisvas rašytojas bei vertėjas, gyvena Vilniuje.

    Naujienlaiškio prenumerata