Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Berlyne šimtmečio proga programavimo pamoka, koncertai ir krepšinis

Sukurta 2018.02.14 / Atnaujinta 2018.02.14 17:47
  Berlyne šimtmečio proga programavimo pamoka, koncertai ir krepšinis

  Berlyno lietuviai galės pasirinkti, kaip švęsti valstybės atkūrimo šimtmetį. Vasario 17 d., šeštadienį Berlyno lietuvių bendruomenė, bendradarbiaudama su Lietuvos ambasada, kviečia į  Rimo Bružo paskaitą "Istorijos perimetrai" ir šventinę vakaronę. Skambės dainuojamoji poezija, o  tautodailininkė Elvita Šeputaitė pristatys savo karpinius. Dieną vyks Vokietijos lietuvių krepšinio varžybos. Vasario 18 d. Lietuvos startuoliai "bit&Byte" ir "Vinted" vaikus kviečia į programavimo pamoką. Vasario 18 d. rengiamas Jūratės Landsbergytė (vargonai), Vytauto Ožkinio (fleita) ir choro "Ąžuolai" (vadovas prof. Povilas Gylys) koncertas.

  "1918 m. atkurtos Lietuvos istorija, tai - sėkmės istorija. Nors aplinkybės Lietuvos valstybingumo atkūrimui buvo itin nepalankios ir Lietuva Europos žemėlapyje galėjo neatsirasti, tačiau sumanios diplomatijos ir ryžtingumo dėka Nepriklausomybę pavyko įtvirtinti.“, - teigia žurnalistas ir istorinių filmų autorius Rimas Bružas. Ambasados iniciatyva, apie Lietuvos istoriją jis pasakos ne tik Berlyne vasario 17 d., bet ir Miunchene vasario 22 d. bei Frankfurte vasario 23 d. Po paskaitos savo kūrinius pristatys muzikinės grupės "Gerąja prasme" dainų ir tekstų autorius ir atlikėjas Alvydas Stalaučinskis.

  „Šimtmečio programavimo valandos“ organizatorių teigimu, 7 – 14 m. vaikai kartu su mentoriais vasario 18 d., sekmadienį programuos „olimpinį Rūtos plaukimą“, „Mažylio žygį į Berlyną“ ir „Baltijos kelią - didžiausią Fluxus istorijoje“. Savo duris startuolio "bit&Byte" renginiui atveria viena iš sėkmingiausių lietuviškų prekybos internete platformų „Vinted", Vokietijoje žinomas kaip "KleiderKreisel". Į renginį reikia atsinešti savo kompiuterį ir pelytę, rekomenduojama naudoti „Chrome“ naršyklę.

  Vasario 18 d. vakare vyks Jūratės Landsbergytės (vargonai), Vytauto Ožkinio (fleita) ir choro "Ąžuolai" (vadovas prof. Povilas Gylys) koncertas. Bus atliekami Händelio, Francko, Sasnausko, Čiurlionio, Scelsi, Bacevičiaus ir Pakalnio kūriniai. Tą pačią dieną koncertuos ir Baltijos šalių muzikos akademijų orkestras, diriguojamas K. Järvi. Jo pasirodymai rengiami, minint Lietuvos, Latvijos ir Estijos  valstybių nepriklausomybės jubiliejus.

  Vasario 16-ąją bus galima pasitikti sportiškai.  Didžiausio Lietuvoje kino festivalio „Kino pavasaris“ komanda kartu su Vilniaus kino biuro vadove bei Berlyne gyvenančiais ir viešinčiais lietuviais paminės Vasario 16-ąją ir Lietuvos šimtmetį „išbėgdami“ žodį „talents“ (liet. – talentai). Taip bus siekiama pakviesti tuo metu Berlyno kino festivalyje dalyvaujančius kino talentus į tarptautinę kino industrijos konferenciją Meeting Point – Vilnius.

  Šiandien Lietuvos jubiliejų paminėjo Berlyno Dreilinden gimnazija. Ji diskusijai pasikvietė Lietuvos ambasadorių Berlyne Darių Semašką ir surengė draugiškas krepšinio varžybas su Lietuvos diplomatais. Renginyje dalyvavo ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos santykius su Lietuvą koordinuojančio skyriaus vedėjas Carsten Rüpke.

  Moksleiviai išvydo Lietuvos valstybės atkūrimo jubiliejui skirtą filmuką „Labas“ ir pristatė savo parengtus pranešimus apie Lietuvos istoriją, ekonomikos pasiekimus ir požiūrį į ES ateitį. Mokykloje šia proga buvo eksponuojama ir šiemet Berlyne prof. Liudo Mažylio atrasto Vasario 16-osios akto  kopija. Krepšinio varžybose rezultatu 26:23 pergalę šįsyk šventė vokiečiai gimnazistai.

  Didžiausias Lietuvos šimtmečiui skirtas renginys Berlyne vyks kovo 2 d. Berlyno „Konzerthaus“ rūmuose. Koncertuos Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Mirgos Gražinytės- Tylos. Šis pasirodymas įtrauktas į Baltijos muzikos festivalio programą, prasidedančią nuo vasario 16 d. Bilietus galima įsigyti internetu.

  Valstybės atkūrimo šimtmečio renginiai Berlyne:

  Vasario 16 d.

  8:00   Lietuvių bėgimas Vasario 16-ąją Berlyne  

  Daugiau informacijos

  Vasario 17 d.

  10:00 – 15:00 Krepšinio turnyras

  Kreiptis: 017636635123 Mindaugas, 017621699652 Andrius

  16:00 Berlyno lietuvių bendruomenės Valstybės atkūrimo šimtmečio šventė

  Jugendkulturzentrum "SPIRALE" Westfälische Str. 16a 10709 Berlin – Wilmersdorf. Renginys nemokamas, bus renkamos aukos.

  Daugiau informacijos

  Vasario 18 d.

  11:30-12:30 Programavimo valanda

  "Kleiderkreisel" / "Vinted" ofise, Wallstraße 65, 10179 Berlin. BŪTINA registracija: https://goo.gl/SBjxPQ. 

  Daugiau informacijos

  16:00 Baltijos šalių muzikos akademijų orkestro koncertas

  Berlin University of the Arts, Berlin

  Daugiau informacijos

  18:00  Jūratės Landsbergytė (vargonai) , Vytauto Ožkinio (fleita) ir choro "Ąžuolai" (vadovas prof. Povilas Gylys) koncertas

  Epiphanienkirche, Knobelsdorffstraße 72, Berlin

  xxx

  Pranešimo iliustracijoje panaudota Eglės Ščerbinskaitės nuotrauka.

   

  Naujienlaiškio prenumerata