Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Berlyne prasidėjo Valstybės atkūrimo jubiliejaus renginiai

Sukurta 2018.02.02 / Atnaujinta 2018.02.02 15:30
   Berlyne prasidėjo Valstybės atkūrimo jubiliejaus renginiai
   Berlyne prasidėjo Valstybės atkūrimo jubiliejaus renginiai

   Vasario 1 d. Konrado Adenauerio fonde Berlyne surengta 100-osioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms skirta diskusija ir knygos „Vokietijos-Lietuvos santykiai šimtmečio šviesoje“ (vok. Hundert Jahre deutsch-litauische Beziehungen) pristatymas. Renginyje Lietuvos ir Vokietijos diplomatai, istorikai aptarė lūžinius pastarojo šimtmečio Lietuvos istorijos momentus, analizavo Vokietijos vaidmenį kovoje už Lietuvos nepriklausomybę.

   Sveikindamas vakaro svečius Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška pabrėžė Vokietijos vaidmenį užtikrinant Lietuvos saugumą. „Prieš šimtą metų atstačius Lietuvos nepriklausomybę Vokietija padėjo apsiginti nuo raudonosios armijos puolimo, o šiandien Vokietija vaidina esminį vaidmenį užtikrinant NATO priešakinių sustiprintų pajėgų buvimą Lietuvoje“, -  pažymėjo diplomatas. Jis pasidžiaugė nuosekliai tvirtėjančiais Lietuvos-Vokietijos santykiais ir padėkojo  knygos „Vokietijos-Lietuvos santykiai šimtmečio šviesoje“  autoriams. Pasak ambasadoriaus,  šis leidinys tapo svarbiu jubiliejaus akcentu ir pasitarnaus skatinant dar geresnį abiejų tautų tarpusavio supratimą.

   Diskusijoje pasisakė Lietuvos Respublikos ministro pirmininko patarėjas Deividas Matulionis, Lietuvos garbės konsulas Badeno-Viurtembergo federalinėje žemėje Volfgangas von Štetenas ir Vokietijos-Lietuvos forumo pirmininkas Joachimas Tauberis. Joje dalyvavo ir naujai pasirodžiusios knygos apie Lietuvos ir Vokietijos santykius autoriai Enrico Seewald ir Matthias Dornfeldt.

   Diskusijos metu buvo prisimintas kertinis Vokietijos vaidmuo integruojantis Lietuvai į vieningą euroatlantinę bendrija, išsamiai buvo aptartos Lietuvos valstybingumo atkūrimo ir gynimo bei Vokietijos laikysenos lietuvių tautos laisvės siekio atžvilgiu temos. J. Tauberis savo pranešime akcentavo istorinę Vasario 16-osios nutarimo reikšmę ir pažymėjo, kad šis dokumentas ne tik tapo esminiu demokratiniais pagrindais kuriamos valstybės simboliu, bet ir suvaidino lemiamą vaidmenį puoselėjant nepriklausomos Lietuvos tradicijas okupacijos laikotarpiu.

   Bundestago tarpparlamentinių ryšių su Baltijos valstybėmis grupės iniciatorius ir ilgametis jos pirmininkas Volfgangas von Štetenas su renginio svečiais pasidalino savo autentiškais prisiminimas apie dramatiškus Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje (pastaba – Volfgangas von Štetenas buvo pirmasis Vokietijos Bundestago narys aplankęs Lietuvą po nepriklausomybės paskelbimo) bei nušvietė Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo kontekstą.

   2017 m. pab. Vokietijos leidykloje „Husum“ išleista knyga „Vokietijos-Lietuvos santykiai šimtmečio šviesoje“ – pirmas tokio pobūdžio leidinys Vokietijoje. Didžiąja dalimi iki šiol neskelbtais Vokietijos archyviniais dokumentais paremta knyga gvildena Lietuvos-Vokietijos santykius nuo pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo Kvedlinburgo analuose 1009 m. iki tarpvalstybinių ryšių aptarimo atkūrus Lietuvos ir Vokietijos diplomatinius santykius prieš 26 metus. Knygos parengimą inicijavo Lietuvos ambasada Vokietijoje. Ji išleista bendradarbiaujant su Vokietijos visuomenine organizacija „Prūsija“ ir Konrado Adenauerio fondu. Leidybą taip pat parėmė Lietuvos garbės konsulas Volfgangas von Štetenas.

   Naujienlaiškio prenumerata