Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Ambasadorius D. Matulionis dalyvavo Rytų Prūsijos vokiečių suvažiavime

Sukurta 2016.10.10 / Atnaujinta 2016.10.10 18:55
   Ambasadorius D. Matulionis dalyvavo Rytų Prūsijos vokiečių suvažiavime
   Ambasadorius D. Matulionis dalyvavo Rytų Prūsijos vokiečių suvažiavime
   Ambasadorius D. Matulionis dalyvavo Rytų Prūsijos vokiečių suvažiavime

   Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis spalio 8 d. pasveikino 21-ojo Rytų Prūsijos vokiečių susitikimo dalyvius Neubrandenburgo mieste.

   D. Matulionis pasidžiaugė spalio 3 d. minėta Vokietijos susivienijimo diena ir pažymėjo Vokietijos ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-mečio sukaktį: „Aš tvirtai įsitikinęs, jog net ir atsižvelgus į ilgametę mūsų šalis siejančią istoriją, būtent  dabar yra geriausias Vokietijos – Lietuvos santykių metas“. D.Matulionis pažymėjo, kad  Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos, ekonomikos  ir visuomeniniais klausimais tapo kaip niekada glaudus.

   Lietuvos diplomatas priminė apie kultūrines Rytų Prūsijos ir Lietuvos sąsajas, išryškino dvišalius politinio, ekonominio bei kultūrinio bendradarbiavimo klausimus. Ypatingą dėmesį D. Matulionis skyrė sustiprėjusiam Vokietijos ir Lietuvos bendradarbiavimui saugumo ir gynybos srityje.  

   „Mes labai džiaugiamės, kad būtent Vokietija ėmėsi pagrindinio vaidmens, stiprinant rytinį NATO sparną. Ateinančiais metais Lietuvoje bus dislokuojamas NATO batalionas ir dėl šio istorinės svarbos sprendimo išaugs ne tik Baltijos regiono saugumas, bet ir sumažės konfliktų grėsmė. Už tai mes jaučiame didelę pagarbą Vokietijai.“, - teigė D.Matulionis. 

   Ambasados iniciatyva renginyje buvo pristatytos Rytų Prūsijos temai skirtos knygos vokiečių kalba - Arvydo Šlepiko romanas „Mano vardas – Marytė“ ir rugsėjo pabaigoje pasirodžiusi Rūtos Šepetys knyga „Druska jūrai“. Leidiniai sulaukė didelio susidomėjimo ir buvo išpirkti renginio metu. Į renginį atvyko ir iš Lietuvos kilusių vokiečių, kai kurie iš jų dar prisiminė ir lietuvių kalbos žodžius.

   Rytų Prūsijos draugija buvo įsteigta 1948 m. Ji turi skyrius visose 16 federalinių žemių ir vienija po Antrojo pasaulinio karo iš Rytų Prūsijos pasitraukusius vokiečius.

   Naujienlaiškio prenumerata