Vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje (apskaitymas)

Sukurta 2015.03.23 / Atnaujinta 2019.06.17 10:01

Jei Jums užsienyje gimė vaikas, turite jo gimimą apskaityti Lietuvoje.

Per Lietuvos Respublikos ambasadą Vokietijos Federacinėje Respublikoje prašymą ir dokumentus dėl vaiko gimimo apskaitymo gali pateikti tik LR piliečiai, nuolatos gyvenantys Vokietijoje ir deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos (jeigu iki šiol savo išvykimo iš Lietuvos nesate deklaravę tai galėsite padaryti ambasadoje.

Dėl vaiko gimimo apskaitymo į Lietuvos Respublikos ambasadą Berlyne būtina atvykti asmeniškai ir pateikti:

  • Užpildytą prašymą apskaityti vaiko gimimą (žr. prašymo formą “Vaiko gimimo apskaitymas”);
  • Vokietijoje išduotą vaiko gimimo liudijimą, patvirtintą pažyma “Apostille” ir išverstą į lietuvių kalbą. Šią pažymą galite gauti Amtsgericht, Landesgericht arba Regierungspräsidium. Jei pateikiamas Išrašas iš gimimo akto įrašo (Auszug aus dem Geburtseintrag) - Formule A (išduotas taikant 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienoje pasirašytą konvenciją), tuomet šio dokumento nereikia nei tvirtinti pažyma "Apostille", nei versti į lietuvių kalbą.
  • Galiojančius vaiko tėvų LR pasus  arba asmens tapatybės korteles (jei vienas iš vaiko tėvų - ne LR pilietis, prašome pateikti jo galiojantį asmens tapatybę tapatybę patvirtinantį dokumentą arba asmens dokumento notariškai patvirtintą kopiją);
  • Vaiko tėvų lietuvišką santuokos liudijimą arba šio dokumento notariškai patvirtintą kopiją (jeigu santuoka įregistruota Vokietijoje ir iki šiol neįtraukta į apskaitą Lietuvoje, t.y. Jūs neturite lietuviško santuokos liudijimo, prašome kartu pateikti dokumentus santuokos apskaitymui - žr. „Santuokos įtraukimas į apskaitą Lietuvoje (apskaitymas);
  • Galiojantį vaiko kitos valstybės išduotą asmens tapatybės dokumentą arba šios dokumento notariškai patvirtintą kopiją (jeigu vaikas yra kitos valstybės pilietis ir toks dokumentas jam yra išduotas).

Jei pageidausite gauti Lietuvoje išduotą išrašą iš gimimo akto įrašo, tuomet reikės sumokėti 20 EUR konsulinį mokestį už išrašo iš gimimo akto įrašo pareikalavimą ir pateikti sau adresuotą ir minimum 0,70 EUR pašto ženklais apmokėtą voką arba B5 formato voką su 4,05 euro vertės pašto ženklais, jei išrašą pageidausite gauti registruotu laišku. Kartu reikės užpildyti prašymus dėl dokumentų pareikalavimo ir dėl dokumento siuntimo paštu.

SVARBU:

Ambasada turi teisę paprašyti papildomų dokumentų.

Jūsų pateikti dokumentai vaiko gimimui apskaityti yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui, tai gali užtrukti 1-1.5 mėnesio.

Vaikų, kurių bent vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos pilietis, gimusių užsienio valstybėje 2011 m. balandžio 1 d. ir vėliau, Lietuvos Respublikos pilietybės klausimas atskirai nesprendžiamas, t.y. vaiko Lietuvos Respublikos pilietybę į Gyventojų registrą įrašo Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyrius, įtraukdamas į apskaitą vaiko gimimą.

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje

 

 

Adresas

Charité Str. 9, 10117 Berlynas, Vokietija

Telefonas

030/890681 21

Faksas

030/890 095 93

E. paštas

[email protected]

Ambasados sąskaitos nr.

Nr. 1213883, BLZ 10070000, IBAN DE 63100700000121388300, BIC/SWIFT DEUTDEBBXXX, Deutsche Bank Berlin.

Prašymų formos

Naujienlaiškio prenumerata