Santuokos įtraukimas į apskaitą Lietuvoje (apskaitymas)

Sukurta 2015.03.23 / Atnaujinta 2019.06.17 10:02

Jei susituokėte užsienyje, turite santuoką apskaityti ir Lietuvoje. Per Lietuvos ambasadą Vokietijoje prašymą ir dokumentus dėl santuokos apskaitymo gali pateikti tik Lietuvos piliečiai, nuolatos gyvenantys Vokietijoje ir deklaravę išvykimą iš Lietuvos. Jeigu iki šiol išvykimas iš Lietuvos nebuvo deklaruotas, tai reikės padaryti ambasadoje.

Dėl santuokos apskaitymo į Lietuvos ambasadą Berlyne būtina atvykti asmeniškai ir pateikti:

  • Užpildytą “Prašymą apskaityti santuoką” (žr. prašymo formą “Santuokos apskaitymas”).
  • Vokišką santuokos liudijimą, patvirtintą pažyma “Apostille”. Šią pažymą galima gauti šiose Vokietijos įstaigose: Amtsgericht, Landesgericht arba Regierungspräsidium. Santuokos liudijimą reikia išversti į lietuvių kalbą. Jei pateikiamas išrašas iš santuokos akto įrašo (Auszug aus dem Heiratseintrag) formos "Formule B" (išduotas taikant 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienoje pasirašytą konvenciją), tuomet šio dokumento nereikia nei tvirtinti pažyma "Apostille", nei versti į lietuvių kalbą.
  • Jei sutuoktinis anksčiau buvo sudaręs santuoką - įsiteisėjusį Vokietijos teismo sprendimą dėl santuokos nutraukimo. Pirmiausia dokumentas turi būti patvirtintas pažyma "Apostille" (kreiptis į Amtsgericht, Landesgericht arba Regierungspräsidium). Paskui dokumentą ir pažymą "Apostille" reikia išversti į lietuvių kalbą. Pakanka pateikti sprendimo įžanginės ir rezoliucinės dalies vertimą į lietuvių kalbą (viso teismo sprendimo versti nebūtina).
  • Jei sutuoktinis yra  našlys - jo buvusio sutuoktinio mirties liudijimą. Pirmiausia dokumentas turi būti patvirtintas pažyma "Apostille" (kreiptis į Amtsgericht, Landesgericht arba Regierungspräsidium). Paskui dokumentą ir pažymą "Apostille" reikia išversti į lietuvių kalbą. Jei pateikiamas tarptautinis išrašas iš mirties akto įrašo (Formule C), tuomet šio dokumento nereikia nei tvirtinti pažyma Apostille, nei versti į lietuvių kalbą.
  • Galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • Galiojantį sutuoktinio pasą arba asmens tapatybės kortelę (Personalausweis). Šių dokumentų kopijos tvirtinamos ambasadoje.

Jei pageidausite gauti Lietuvoje išduotą išrašą iš santuokos akto įrašo, tuomet reikės sumokėti 20 EUR konsulinį mokestį už išrašo iš santuokos akto įrašo pareikalavimą ir pateikti sau adresuotą ir minimum 0,70 EUR pašto ženklais apmokėtą voką arba B5 formato voką su 4,05 euro vertės pašto ženklais, jei išrašą pageidausite gauti registruotu laišku. Katu reikės užpildyti prašymus dėl dokumentų pareikalavimo ir dėl dokumento siuntimo paštu.

SVARBU:

Ambasada turi teisę paprašyti papildomų dokumentų.

Jūsų pateikti dokumentai santuokai apskaityti yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui, tai gali užtrukti 1.5-2 mėnesius.

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje

 

 

Adresas

Charité Str. 9, 10117 Berlynas, Vokietija

Telefonas

030/890681 21

Faksas

030/890 095 93

E. paštas

[email protected]

Ambasados sąskaitos nr.

Nr. 1213883, BLZ 10070000, IBAN DE 63100700000121388300, BIC/SWIFT DEUTDEBBXXX, Deutsche Bank Berlin.

Prašymų formos

Naujienlaiškio prenumerata