Ištuokos įtraukimas į apskaitą Lietuvoje (apskaitymas)

Sukurta 2015.03.23 / Atnaujinta 2019.06.17 10:01

Jei išsituokėte Vokietijoje ar kitoje šalyje, turite ištuoką apskaityti ir Lietuvoje.

Per Lietuvos ambasadą Vokietijoje prašymą ir dokumentus dėl santuokos nutraukimo apskaitymo gali pateikti tik Lietuvos piliečiai, nuolatos gyvenantys Vokietijoje ir deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos. Jeigu iki šiol savo išvykimo iš Lietuvos nesate deklaravę, tai galėsite padaryti ambasadoje.

Dėl santuokos nutraukimo apskaitymo į Lietuvos ambasadą Berlyne būtina atvykti asmeniškai ir pateikti:

  • Užpildytą prašymą apskaityti santuokos nutraukimą (žr. priedą “Ištuokos apskaitymas”).
  • Įsiteisėjusį Vokietijos teismo sprendimą dėl santuokos nutraukimo arba ištuokos liudijimą. Pirmiausia dokumentas turi būti patvirtintas pažyma Apostille (Amtsgericht, Landesgericht arba Regierungspräsidium). Paskui dokumentą ir pažymą Apostille reikia išversti į lietuvių kalbą. Jei teiksite įsiteisėjusį teismo sprendimą, pakanka sprendimo įžanginės ir rezoliucinės dalies vertimo į lietuvių kalbą (viso teismo sprendimo versti nebūtina).
  • Galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • Buvusio sutuoktinio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją. Jeigu neturite galimybės jos pateikti, ambasadoje parašysite laisvos formos pareiškimą.

Jei pageidausite gauti Lietuvoje išduotą išrašą iš santuokos nutraukimo akto įrašo, tuomet reikės sumokėti 20 EUR konsulinį mokestį už išrašo pareikalavimą ir pateikti sau adresuotą ir minimum 0,70 EUR pašto ženklais apmokėtą voką arba B5 formato voką su 4,05 euro vertės pašto ženklais, jei išrašą pageidausite gauti registruotu laišku. Kartu reikės užpildyti prašymus dėl dokumentų pareikalavimo ir dėl dokumento siuntimo paštu.

SVARBU:

Ambasada turi teisę paprašyti papildomų dokumentų.

Jūsų pateikti dokumentai ištuokai apskaityti ir ištuokos liudijimui išduoti yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui. Jų tvarkymas gali užtrukti 1,5-2 mėnesius.

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje

Adresas

Charité Str. 9, 10117 Berlynas, Vokietija

Telefonas

030/890681 21

Faksas

030/890 095 93

E. paštas

[email protected]

Ambasados sąskaitos nr.

Nr. 1213883, BLZ 10070000, IBAN DE 63100700000121388300, BIC/SWIFT DEUTDEBBXXX, Deutsche Bank Berlin.

Prašymų formos

Naujienlaiškio prenumerata