Keliauk saugiai Keliauk saugiai
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +49 30 890 6810; Konsulinė informacija: +49 30 217 840 50
  Faksas +49 30 890 681 15
  El. paštas
  • RSS Konsulinė misija Niurnberge 2021 m. gegužės 14-15 d. Įkelta2021.04.19

   Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Lietuvos piliečiams, gyvenantiems pietinėje Vokietijoje, Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje 2021 m. gegužės 14-15 d. organizuoja konsulinę misiją į Niurnbergą. Konsulinė misija vyks Niurnbergo Šv. Trejybės katalikų bažnyčios parapijos salėje -  Katholisches Pfarramt Heiligste Dreifaltigkeit, adresu: Giesbertsstr. 71, 90473 Nürnberg.

   Dokumentų priėmimas vyks: 2021 m. gegužės 14 d. nuo 10.00 iki 18.30 val., 2021 m. gegužės 15 d. 10.00 iki 17.30 val. Ambasados konsuliniai pareigūnai Niurnberge priims Lietuvos Respublikos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų prašymus dėl pasų keitimo ir išdavimo, Lietuvos pilietybės, užsienyje sudarytų civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, priims piliečių, išvykusių iš Lietuvos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui, gyvenamosios vietos deklaracijas, pranešimus dėl Vokietijos pilietybės gavimo, prašymus registruoti santuoką Ambasadoje, išankstinius prašymus išduoti Asmens grįžimo dokumentą (tik kelionei į Lietuvą), pranešimus apie prarastus asmens dokumentus, prašymus dėl vardų, pavardžių keitimo ir dėl pažymų išdavimo.

   Išankstinė registracija priėmimui vykdoma elektroniniu paštu: [email protected]

   Laiške būtina nurodyti asmens duomenis: vardą ir pavardę, gimimo datą, gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį ir atvykimo tikslą, t. y. aiškiai suformuluoti, kokios konkrečiai konsulinės paslaugos reikės.

   Atvykimo laikas bus derinamas su kiekvienu asmeniu individualiai elektroniniu paštu.

   DĖMESIO : išvažiuojamųjų konsulinių misijų metu mokestis didinamas 50 proc. (būtinas išankstinis mokesčio pavedimas į Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijos Federacinėje Respublikoje sąskaitą).

   Ambasados sąskaitos duomenys: Botschaft der Republik Litauen

   Deutsche Bank, IBAN    DE 63100700000121388300, BIC/SWIFT-Code DEUTDEBBXXX 

   Konsulinio mokesčio tarifai: https://de.mfa.lt/de/lt/konsuline-informacija/kita-konsuline-informacija/konsulinio-mokescio-tarifai

    

   SVARBU:

   1. Dėl nepaprastosios COVID-19 situacijos bus reikalaujama pateikti neigiamą testą (PGR arba PoC antigeno), atliktą ne vėliau nei 48 h iki atvykimo į priėmimą. VAIKAMS IKI 6 METŲ TESTAS NEBŪTINAS.

   2. Dalyvių skaičius ribotas.

   3. Konsulinė misija gali būti perkelta į kitą datą, jeigu vietos valdžia nustatytų apribojimus dėl COVID-19 pandemijos, kurie būtų nesuderinami su misijos vykdymu.

   Priėmimo sąlygos: Dėl su COVID-19 pandemija kylančių grėsmių, misijos metu maloniai prašome laikytis šių priėmimo taisyklių:

   - atvykti Jums paskirtu tiksliu laiku. Jei atvyksite anksčiau, Jums gali tekti palaukti lauke, kol išeis prieš Jus užsiregistravęs asmuo;

   - į patalpas įeiti po vieną – galės įeiti tik tas asmuo, kuriam bus teikiama konsulinė paslauga (jei paslauga teikiama nepilnamečiui, jį turės lydėti tik vienas iš tėvų ar globėjų);

   - prieš įeinant į patalpas būtina dezinfekuoti rankas;

   - patalpose dėvėti apsauginę veido kaukę;

   - turėti savo rašymo priemonę;

   - neatvykti, jei jausite peršalimo simptomus. Jei mūsų darbuotojams kiltų abejonių dėl Jūsų sveikatos būklės - pamatuosime temperatūrą; nustačius pakilusią temperatūrą, Jūsų priimti negalėsime.  

   Atvykdami į priėmimą Lietuvos Respublikos piliečiai privalo turėti:

   1. Konsulinio mokesčio pavedimo kvitų kopijas,

   2. Dvi biometrinių išmatavimų 3,5 x 4,5 dydžio nuotraukas (nuotraukoje veido apimtis turi būti 70-80 proc.),

   3. Sau adresuotą vidutinio dydžio pašto voką dokumento siuntimui ir pašto ženklus už 4.05 EUR  sumą. DĖMESIO! pašto lipdukai su data ir QR kodu netinka. Jei prie prašymo pasui gauti pridedami ir kiti prašymai ( pvz. dėl asmens tapatybės kortelės, dėl gimimų ir santuokų apskaitos) būtina turėti 2-3 sau adresuotus pašto vokus su nurodytos vertės pašto ženklais. Ant voko turi būti užrašytas Jūsų adresas ir užklijuoti pašto ženklai.

   4. Iš anksto užsipildyti prašymų formas, dėl santuokos ir gimimo apskaitymo, pažymų ar civilinės būklės aktų gavimo, būtinus atitinkamo konsulinio veiksmo atlikimui. Informacija apie prašymų formas rasite čia:

   http://de.mfa.lt/de/lt/konsuline-informacija/aktualiausia-informacija/civiline-metrikacija/vaiko-gimimo-itraukimas-i-apskaita-lietuvoje-apskaitymas

   http://de.mfa.lt/de/lt/konsuline-informacija/aktualiausia-informacija/civiline-metrikacija/santuokos-itraukimas-i-apskaita-lietuvoje-apskaitymas

   Pasui ir asmens tapatybės kortelei gauti NEREIKIA PILDYTI PRAŠYMŲ – jie bus pateikti asmenims atvykus į misiją

   https://de.mfa.lt/de/lt/konsuline-informacija/aktualiausia-informacija/pasas

    

   Konsulinės naujienos »
  • Dėl kelionių ir karantino Vokietijoje ir Lietuvoje Įkelta2021.04.06

   Vokietijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių.
   Jei į Vokietiją atvykstama iš šalies ar regiono, kuris yra priskirtas prie „rizikos regionų“, atvykus privalomas 10 dienų karantinas, kuris gali būti sutrumpintas ne anksčiau nei penktą izoliacijos dieną pasidarius Covid-19 testą ir gavus neigiamą atsakymą. Taip pat privaloma atlikti Covid-19 testą ne vėliau nei per 48 val. nuo atvykimo į Vokietiją.
   SVARBU: Nuo 2021 m. kovo 30 d. iki gegužės 12 d. atvykstantieji lėktuvu privalo pateikti Covid-19 testo, atlikto ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Vokietiją, neigiamą rezultatą.

   Atvykstantieji į Vokietiją privalo registruotis: www.einreiseanmeldung.de
   Nebūtina registruotis tik keliaujantiems tranzitu (iki 24 val.). 
   SVARBU: Prieš keliaujant tranzitu per Vokietiją iš šalių, kurios klasifikuojamos kaip "didelės rizikos", reikalaujama pateikti neigiamą testo rezultatą.
   Vykimas tranzitu per Vokietiją iš šalių, kurios klasifikuojamos kaip "itin paveiktos mutuojančio viruso", gali būti neleidžiamas.
   Atvykstantieji iš tokių šalių ir regionų privalo pateikti neigiamą testą (PGR arba PoC antigeno), atliktą ne vėliau nei 48 h iki atvykimo į Vokietiją.
   Atkreipiame dėmesį, kad visi keliaujantys į/per Lenkiją bet kokiu transportu (įskaitant tranzitą per Lenkijos teritoriją ir oro uostus) privalo turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą lenkų/anglų k., atliktą ne vėliau nei prieš 48 val. iki Lenkijos sienos kirtimo.
   Plačiau dėl kelionių per Lenkiją: http://pl.mfa.lt/pl/lt/naujienos/lenkija-keliones-ir-apribojimai-nuo-2021-m-kovo-30-d

   Informacija anglų kalba: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus
   Arba:
   https://www.rki.de/EN/Content/infections/epidemiology/outbreaks/COVID-19/COVID19.html

   SVARBU! Su COVID-19 susijusios prevencinės priemonės skiriasi tarp Vokietijos federalinių žemių, todėl primygtinai rekomenduojame stebėti konkrečios federalinės žemės atsakingų tarnybų sprendimus ir informacijos teirautis konkrečiose institucijose ar įmonėse: https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198

   Rekomenduojame sekti nuolat atnaujinamą pasaulio regionų klasifikavimo pagal infekcijų mastą sąrašą Roberto Kocho instituto svetainėje: https://bit.ly/2FqNvMf

   Vokietijoje galiojančios sugriežtintos pandemijos suvaldymo priemonės pratęstos iki 2021 m.balandžio 18 d.

   Apribojimai visų pirma galioja gastronomijos, laisvalaikio ir turizmo sektoriams.
   Ribojant turizmą šalies viduje, apgyvendinimas viešbučiuose galimas tik būtiniausiais atvejais keliaujantiems darbo reikalais.
   Uždarytos lieka maitinimo įstaigos, barai, klubai, diskotekos ir užeigos (išimtis taikoma maisto išsinešimo paslaugai); sporto klubai, baseinei; teatrai, koncertų salės, kino teatrai ir kt.
   Infekcijos atvejų skaičius 100 000 gyventojų per savaitę lems apribojimų švelninimo žingsnius.

   Kirpyklos gali veikti nuo 2021 m. kovo 1 d.
   Rekomendacija dirbti nuotoliniu būdu lieka galioti iki 2021 m. balandžio 30 d. Darbdaviai privalo sudaryti sąlygas savo darbuotojams nuotoliniam darbui.
   Privalomas medicininių kaukių (virusus filtruojančių kaukių, atitinkančių FFP2 standartus) dėvėjimas viešajame transporte ir mažmeninėje prekyboje.

   Apskrityse, kuriose infekcijos atvejų skaičius 100 000 gyventojų per 7 dienas viršys 200 atvejų ribą, judėti be svaraus pagrindo galima ne didesniu nei 15 km spinduliu nuo gyvenamosios vietos (judėjimą ribojančias priemones taiko šalies federalinės žemės).

   Išsami informacija anglų kalba apie situaciją Vokietijoje yra oficialiuose VFR institucijų tinklalapiuose:

   https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/EN/topics/civil-protection/coronavirus/coronavirus-faqs.html

   https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

   https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/

   Aktualų infekcijų skaičių skirtingose Vokietijos žemėse galima rasti čia: https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4

   Vykstantieji iš rizikos šalių tranzitu per Vokietiją gali būti paprašyti įrodyti tolimesnį kelionės tikslą ir pagrindą (pvz., pateikti kelionės bilietus, šalies leidimą atvykti).

   Kilus ypatingiems klausimams dėl kelionių per Vokietijos oro uostus ar uostus, rekomenduojame konsultuotis su vietos policijos skyriais (Frankfurto oro uosto policija: [email protected], Kylio uosto: [email protected]).
   _______________________

   Informaciją apie padėtį LIETUVOJE rasite čia:
   https://nvsc.lrv.lt/
   https://koronastop.lrv.lt
   anglų kalba: https://urm.lt/default/en/important-covid19, https://nvsc.lrv.lt/en/,  https://koronastop.lrv.lt/en/#information
   Naudinga informacija keliaujantiems LR Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje: https://keliauk.urm.lt

   Informacijos rekomenduojame teirautis tiesiogiai LR Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre tel. +370 5 2649676, +370 618 79984, +370 5 212 4098.

   Į Lietuvą atvykstantys asmenys privalo užsiregistruoti svetainėje https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

   Lietuvoje karantinas pratęstas iki 2021 m. balandžio 30 d.

   Kovo 29 - balandžio 4 d. keliaujantiems į Lietuvą galiojanti tvarka:
   https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1/kovo-29

   Išimtys: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/butinosios-proceduros-grizus-is-uzsienio/viskas-apie-izoliacija/izoliavimosi-isimtys

   Daugiau:

    
   Rekomendacijas kelionei į konkrečią šalį visada galite pasitikrinti čia http://keliauk.urm.lt/
   #KeliaukSaugiai programėlė http://onelink.to/epmjp5
   Konsulinės naujienos »
  • Untitled-1.jpg Santuokos registravimas ambasadoje Įkelta2021.03.19

   Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne tuoksis:

   Konsulinės naujienos »
  • Neliupsiene ir Dorr-Voss.jpg Ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliupšienė susitiko su Vokietijos valstybės sekretore C. Dörr-Voss Įkelta2021.03.03

   2021 m. vasario 23 d. Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministrė Dr. Jovita Neliupšienė virtualioje konferencijoje susitiko su Vokietijos federalinės Ekonomikos ir energetikos ministerijos valstybės sekretore Dr. Claudia Dörr-Voss. Susitikimo metu aptarti aktualūs ES, dvišalio bendradarbiavimo klausimai bei galimybės stiprinti abiejų šalių bendradarbiavimą

   Ekonominiai santykiai »
  • govtech.jpg „GovTech Lab“ diskusija apie viešojo sektoriaus inovacijas Įkelta2021.02.01

   2021 m. sausio 28 d. vyko “GovTech Labaratorijos”, priklausančios Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai (MITA), organizuotas renginys “GovTech – strateginė Lietuvos kryptis?”.

   Ekonominiai santykiai »
  • prof. Irena Veisatė.jpg Ilsėkis ramybėje, miela Irena Įkelta2020.12.11
   Lietuva gedina vienos iškiliausių Lietuvos intelektualų prof. Irenos Veisaitės (1928 01 09 - 2020 12 11), Lietuvos teatro ir literatūros mokslininkės.
   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • Foto0.jpg Pristatytos naujų tiekimo grandinių ir investavimo galimybės Lietuvoje Įkelta2020.11.24

   2020 m. lapkričio 17 d. vyko virtualus seminaras "Lithuania - discover new supply chain partners. Success stories from engineering and technology and the latest achievements”, kuriame buvo pristatytos naujų tiekimo grandinių ir investavimo galimybės Lietuvoje inžinerijos, automobilių pramonės ir technologijų srityje.

   Ekonominiai santykiai »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata